Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Św. Michała Archanioła
w Wojsławicach

            16 września w Wojsławicach odbył się Zlot Generalny Legionistów Ziemi Chełmskiej. Spotkanie rozpoczęliśmy w kościele modlitwami wstępnymi z Tessery. Odmówiliśmy różaniec. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Św. koncelebrowanej przez ks. proboszcza Zbigniewa Kasprzyka z Wojsławic i ks. proboszcza Sławomira Mazurka z Bukowy Wielkiej. Duchowy opiekun Legionu Maryi przy parafii św. Michała Archanioła w Wojsławicach ks. Zbigniew Kasprzyk zapoznał przybyłych z historią parafii, obrazu Matki Bożej Wojsławickiej.

            Homilię wygłosił ks. Przemysław Ruszniak, wikariusz i duchowy opiekun kurii LM przy parafii Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie. Ks. Przemysław mówił: ,,Matka Boża w każdym swym, objawieniu wzywa do pokuty, wynagradzania sercu Jezusa za popełnione grzechy i odmawiania różańca. Nie ma takiej sprawy, problemu, których nie da się rozwiązać przy pomocy modlitwy różańcowej. Dlatego módlmy się zawsze na różańcu, nawet gdy nam się nie chce lub gdy nasze myśli w czasie modlitwy krążą po całej kuli ziemskiej w tę i z powrotem’’.

            Piękny śpiew alumna Artura Nyszko, organisty Dariusza Zielińskiego był uzupełnieniem podniosłego i radosnego charakteru Mszy Św. Następnie udaliśmy się do świetlicy parafialnej na ,,ucztę miłości’’ -agapę. Tam ks. proboszcz przedstawił obecnych członków LM pw. Matki Bożej Fatimskiej działającym w Wojsławickiej parafii. Mówił też o ich pracy. Zlot generalny przyczynia się do umocnienia wiary, wzmocnienia ducha jedności i serdeczności w rodzinie legionowej, odświeżenia starych znajomości, zawarcia nowych, lepszego poznania się i pośpiewania. To wszystko miało miejsce w Wojsławicach. Chwała Panu!

Tekst Jolanta Gniazdowska

Zdjęcia Marek Wepa

Msze Święte

Niedziele i święta

9:00; 10:30; 12:00; 17:00 (zimą 16:00)

Dni powszednie:

8:00 i 17:00 (zimą 16:00)