Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Św. Michała Archanioła
w Wojsławicach

„Idźmy naprzód z nadzieją….”

            Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Idźmy naprzód z nadzieją…” stanowi  zaproszenie i znak tego, by przez Dzień Papieski docierać do głębi nauczania Wielkiego świętego Papieża Polaka Jana Pawła II.

            Jednym z głównych  wymiarów pontyfikatu Świętego Jana Pawła II było ukazywanie Kościołowi i światu nadziei. Nadzieja – to słowo wyjątkowe. Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia. Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei. To nas wyróżnia – mówił w Homilii w Gdańsku w 1987 roku Jan Paweł II – wybrzmiały te słowa w czasie uroczystej akademii w Świątyni Parafialnej dla uczczenia XVII Dnia Papieskiego. Dzieci i młodzież szkolna ze Szkoły Podstawowej dla upamiętnienia świętego Jana Pawła II i Jego nauczania zaprezentowała głęboki treściowo montaż słowno-muzyczny wraz z prezentacją multimedialną pod kierunkiem Krystyny Radomskiej i Katarzyny Lackowskiej.

            Nadzieja widzi to, co niewidzialne, czuje to, co niewyczuwalne i zdobywa to co nieosiągalne.

            Niech złote myśli świętego Jana Pawła II stanie się dla nas światełkiem w mroku, trafią do naszych serc i pomogą zmienić życie na lepsze – zachęcali młodzi aktorzy.

            Ksiądz Proboszcz Zbigniew Kasprzyk wyraził słowa uznania i wdzięczności dla szkolnych artystów z pokolenia JP II, za piękny występ przypominający życie i Wielki Pontyfikat Piotra naszych czasów. Licznie zgromadzeni parafianie nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.

            Odbyła się również zbiórka ofiar na żywy pomnik Jana Pawła II – na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, pochodzącej z małych środowisk.

Krystyna Radomska

Msze Święte

Niedziele i święta

9:00; 10:30; 12:00; 17:00 (zimą 16:00)

Dni powszednie:

8:00 i 17:00 (zimą 16:00)